Uru Noorteteater sai alguse 2007 aastal, mil sügisel toimusid esimesed sisseastumiskatsed.
Vastu võeti 10 noort ning trupil oli kolm juhendajat. Esimene hooaeg oli teatri jaoks edukas - tegeleti improvisatsiooniga ning kokku pandi mitu etendust. "Kõik pole alati nii nagu on", ehk Porgandidraama, jõudis isegi Vabariiklikule Kooliteatrite Festivalile, mis toimus Väikses Vanemuises Tartus. Esimese hooaja lõpetas noorteteater Ateena ruume üürides, kus tuldi välja hooaja jooksul valminud nelja lühinäidendi ja ühe improvisatsiooniga.

II hooajal (2008/2009) sai noorteteatri peamiseks märklauseks "probleemid ruumide leidmisega". Nimelt vana keskus, kus teater tegutses, suleti ning uusi ruume oli rakse leida. Lõpuks pesitses noorteteater Kunstigümnaasiumi aulas. Ka teisel hooajal jõuti valmis mitme lühinäidendiga, ent suuremat hooaja lõpetamist ei toimunud.

III hooajal (2009/2010) pesitses  teater rokiklubi Rock'n'Roll Hell ruumides aadressil Tiigi 76a. Koosseisu kuulusid kaheksa näitlejat ja kaks juhendajat. Varasemast tunduvalt tugevam rõhk asetati improvisatsioonile. Uru Noorteteater korraldas ka improõhtuid, kuhu olid kõik huvilised oodatud. Sel aastal otsustas Urg ka esimest korda lavastada muusikali - "Üks hurmav öö SALIGIA-ga". Vastukaja oli väga positiivne. 

IV hooaeg (2010/2011) möödus Urul üsna rahulikult. Taaskord pesitsesime rokiklubi keldriruumides. Meiega liitus ka uus juhendaja - Karl. Üle mitme aasta osales Urg ka Beti Alverile pühendatud luulekonkurssil. Ühtlasi - uue nähtusena - osalesime kahel teatrikokkupõrkel - sõbralikud Karli poolt korraldatud festivalid, kus Uru Noorteteatri ja Tartu Teatritehase näitlejad koos üles astusid. Kooliteatrite festivalil osales Urg kahe etendusega - "Sild" ja "Liblikate lend". Mõlemad etendused said positiivse tagasiside ja kogusid eripreemiaid - kahe peale kokku ca kuus.

V hooaeg (2011/2012) sai alguse tavatult hilja - katsed toimusid alles oktoobris. Suurema osa aastast oleme töötanud uue muusikaliga - "Ella nõiduslik elu". Selle meeleoluka tükiga asutsime üles ka Kooliteatrite festivalil Tartus - tagasiside oli lausa nii positiivne, meile anti võimalus esindada Tartut Tallinnas toimuvas Kooliteatrite finaalis (13-15.04.2012).  Ka Tallinnas läks meil hästi - rahul oli nii publik kui žürii. Lisaks kahele eripreemiale ja žürii tunnustusele, valiti Uru trupp ka viie laureaadi hulka.
Esmakordselt Uru ajaloos, käisime ringreisil! Kolme päeva jooksul külastasime Rakveret, Viljandit, Tallinnat ja Pärnut. Rakveres jagasime saali koos Rakvere Linnanoorte Näitetrupiga. Kokkuvõttes läks kõik väga hästi - oli viimase minuti üllatusi (rekvisiitide ununemine Tartu, mis tuli asendada kohapealsete võimalustega), ent tagasiside ja tunne oli hea! 15. mail esinesime muusikaliga Tartus Genialistide klubis. Etendusele eelnes pildisessioon fotograaf Rait Avestikuga - tulemusi on loodetavasti varsti näha. Õhtul oli saal puupüsti rahvast täis - kasutusele läksid toolid, padjad ja isegi trepid. Tegu oli ühtlasti viienda hooaja ametliku lõpetamisega, ning paremat publikut poleks osanud tahtagi!

VI hooaeg (2012/2013) sai alguse septembris. Esmakordselt Uru ajaloos, on meil olemas nö põhitrupp ja päristrupp. Kuna sel hooajal esineme veel Ella-muusikaliga, on kaks näitlejat meiega seotud vaid selle tüki kaudu. Põhitruppi kuuluvad 15 noort oleme omakorda jaganud vastavalt õppetasemele (gümnaasium vs tudengid). Teisisõnu on sel aastal kevadel oodata vähemalt kahte täispikka lavastust!

Uru Noorteteatri etendused:

I hooaeg (2007/2008)

luulekava "Moulin Rouge"
luulekava terroristidest
"Kõik pole alati nii nagu on, ehk Porgandidraama"
"Ausus"
"Tölpa ja Möhk aardejahil"
"Surnuvedaja"

II hooaeg (2008/2009)

"Kolm tilka verd"
"Sõprus"
"Andestan - ei unusta"


III hooaeg (2009/2010)

"Üks hurmav öö SALIGIAga"

IV hooaeg (2010/29011)

"Liblikate lend"
"Sild"

V hooaeg (2011/2012)

"AA"
"Ella nõiduslik elu"

VI hooaeg (2012/2013)

"Muinasjutu Eliitkõrgkool"
"Kangelane"

VII hooaeg (2013/2014)

"Hans ja Grete"

VIII hooaeg (2014/2015)

"Hr.PAUL"